BLOG

Asıl İyileşme Ağrıyı Yenmektir!

Etkin bir şekilde ağrının üstesinden gelmek; hastalık ile mücadeleyi kazanmak, sağlıklı insan davranış stereotipini geliştirmek demektir. Gerçek iyileşme budur.
Tedavi programının amacı, tüm iskelet kaslarının niteliklerini ve yapısını iyileştirmek suretiyle hasar görmüş organ ve sistemlerin fonksiyonel iyileşmesini sağlamaktır.
Bize göre tedavinin nihai sonucu - tamamen iyileşmiş kas-iskelet sistemidir.

vucut agri

Kineziterapi”nin, Eklem, Kas Ve Omurga Hastalıklarında, İyileştirici Ve Önleyici Etkileri Sayesinde Çağdaş Tedavide Önemli Yeri Oldu…

Bizi Takip Edin…

KİNEZİTERAPİ İLE HİPODİNAMİNİN ZARARLI ETKİSİNE ANTİ-YIKICI ETKİ!

Hipodinami, kelime anlamıyla hareket gücünde azalma yani hareketsizlik demektir. Uzun vadede hareketsizlik insan vücudunda yıkıcı etkilere neden olabilir. Bu nedenle hipodinami üzerinde durulması gereken önemli bir konudur.

HİPODİNAMİDE KİNEZİTERAPİNİN GÖREVLERİ VE ETKİLERİ

Hipodinami, kelime anlamıyla hareket gücünde azalma yani hareketsizlik demektir. Üstelik hipodinami, birçok hastalık riskini arttırmakla kalmayıp, onları atlatma sürecini de zorlaştırır. Bu nedenle Kineziterapi hipodinaminin (hareketsizliğin) zararlı etkisine anti etki olarak şöyle bir yöntem belirler:

Adsız_tasarım.png

Ofis Çalışanlarını Tehdit Eden Hastalıklar

Ofis ortamında çalışmanın kas ve iskelet sistemi açısından bazı sorunlar yaratması muhtemeldir. Özellikle masa başında uzun saatler geçiren pek çok kişi ağrılardan ve kramplardan şikayet eder. Oysa çözüm çok basit: Hareket etmek!

Eklemler kemikleri hem birbirine bağlar hem de hareket etmemizi sağlar. Omurgamız ise vücudumuzu dik tutan bir kolon görevi taşır. Masa başında geçirilen uzun saatler, hareketsizlik, duruş bozukluğu gibi pek çok göz ardı edilen durum, kas iskelet yapımızda ciddi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilir. Peki, ofis çalışanlarını bekleyen hastalık tehlikeleri nelerdir? Haydi, birlikte inceleyelim:

16.png

MASA BAŞI ÇALIŞANLAR BU HASTALIKLARA DİKKAT!

Gün boyu oturarak çalışmanızın yanı sıra zayıf kas yapısına sahipseniz ve kilonuz da olması gerekenden fazlaysa, vücut sağlığınıza biraz daha dikkat etmeniz gerek! Bunların yanı sıra günlük hayatınızda da beden gücünü fazla kullanıyorsanız, sigara alışkanlığınız varsa ve de spor yapmıyorsanız eklem, kas ve omurga hastalıklarından birine ya da bir kaçına yakalanma riskiniz ne yazık ki oldukça yüksek! Bu hastalıkları şöyle sıralayabiliriz:

Bel Fıtığı ve Eklem Hastalığı Dinlenme ile değil, Bilinçli Egzersizle Tedavi Edilir!


"Bilinçli egzersiz tedavi eder, yanlış egzersiz sakat bırakabilir”

Kineziterapi egzersizlerini Fizik tedavi Uzmanı Doktoru onayı ve kontrolünde fizyoterapistler eşliğinde yapın.

Kineziterapi Yöntemi; Kireçlenme, Bel-Boyun Fıtığı, Disk Çıkıntısı, Eklem Ve Sırt Ağrısı Gibi Şikayetleri, Genellikle Tavsiye Edildiği Gibi Dinlenme İle Değil Hareketle Tedavi Eder.

Boyun Ağrılarınız İçin
Kineziterapi Yöntemi İle Tedavinizde Biz Sadece Rehber Olalım!

Buradaki anahtar unsur hastanın kendisi olup, hekim sadece iyileşmeye giden yolda hastaya rehberlik etmektedir.

Kineziterapi Yöntemi;
Omurga Ve Boyun Hastalıklarına Bakışta Gerçek Bir Devrim Yaratmıştır. Boyun Ağrısının Tedavisinde Soruna Yeni Bir Bakış Getirmiştir.

Buse Koç
13 Yaşında
Öğrenci

Şikayetleri: Sırtta ağrı, eğri durma, yürüyüşte bozukluk.

Daha önceden durumu ailesi tarafından fark edilen Buse son olarak kliniğimize 04/2018 tarihinde başvurdu.

Yapılan muayenesinde sol omuz düşük, sağda kürek kemiği sola göre daha belirgin dışa çıkık, sağ kalça yukarıda ve sağ dizi öne doğru durmakta idi. Eklem hareket açıklığı üst ekstremite tam, nörolojik muayenesi doğaldı. Alt ekstremite bakısında sağda kalça hareket açıklığı son sınırında kısıtlılık mevcuttu. Diz eklemi fleksiyon pozisyonunda duruyordu. Alt ekstremitede nörolojik muayenesi doğaldı.

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!

Aklınıza takılan ve sayfamızda cevap bulamadığınız tüm sorularınızı sormak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki butona tıklayarak iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Uzmanlarımız en kısa sürede sizi arayacaktır.

Uzmanlarımıza Sorun